Parafia Rzymskokatolicka pw. NMP Królowej Polski - Wnętrze kościoła
Strona Główna > Kościół i kaplice > Wnętrze kościoła

Wnętrze kościoła

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

W kruchcie kościoła mieszczono figurę Ukrzyżowanego i dwie tablice (jedna tablica poświęcona czci poległych i biorących udział w walkach żołnierzy Armii Krajowej w latach 1939 do 1956, a druga ofiarom zbrodni stalinowskich i katorżnikom).

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

Na wieży zamontowano 6 dzwonów (firmy odlewniczej rodziny Felczyńskich z Przemyśla) sterowanych automatycznie w zakrystii. Największy z nich został nazwany imieniem NMP Królowej Polski, następne to: Najświętsze Imię Jezus, św. Józef, św. Szczepan, św. Maksymilian i Jan Paweł II. Dzwony są napędzane elektrycznie, największy dzwon im. „Maryja" ma ciężar 1553 kg. wykonany w roku 1991.

Obiekt doskonale komponuje się z otoczeniem: z kapliczkami tajemnic różańcowych i ogrodzeniem z kamienia polnego i przęseł metalowych. Kapliczki wykonane z cegły klinkierowej z obrazami poszczególnych tajemnic różańcowych, odlanych z brązu przez firmę Felczyńskich w Gliwicach.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

Obrazy Jezu Ufam Tobie, Golgota i MB Nieustającej Pomocy, NS Pana Jezusa i MB Królowej Polski.

Figury św. Józefa z Dzieciątkiem , św. Franciszka, św. Antoniego Padewskiego i św. Franciszka z Asyżu oraz św. M. M. Kolbego zostały wykonane w 1995 roku przez Pana Kazimierza Biżek z Wierzchowic.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

Stacje drogi krzyżowej wykonane przez artystę rzeźbiarza Kazimierza Biżek z Wierzchowisk woj. Lubelskiego, artysty ludowego, poświęcone przez J. E. Ks. Biskupa Edwarda Samsela 28 czerwca 1996 r.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

Od września 2017 roku w kościele zainstalowano nowe żyrandole.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

3 września 2017 r. została odprawiona uroczysta msza święta oraz odsłonięto tablicę pamiątkową z okazji 37 rocznicy strajku w "Oleckiej Fabryce Domów".

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

13 grudnia 2017 r w rocznicę stanu wojennego po mszę św. za Ojczyznę, odsłonięto urnę z ziemią z grobu błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

Wykorzystano tekst: śp. ks. Czesław Dadura. Opracowanie i fotografie: J.Kunicki

Parafia Rzymskokatolicka pw. NMP Królowej Polski