Parafia Rzymskokatolicka pw. NMP Królowej Polski - 2017.12.10 Obchody rocznicy wprowadzenia stanu wojennego
Strona Główna > 2017 > 2017.12.10 Obchody rocznicy wprowadzenia stanu wojennego

2017.12.10 Obchody rocznicy wprowadzenia stanu wojennego

10 grudnia o godz. 13.00 w holu kina w  Regionalnym Ośrodku Kultury w Olecku „Mazury Garbate”  odbyło się otwarcie wystawy  pt. „Długi marsz – prolog, wojna i pokój. Polska w latach 1980-1991.”

Następnie organizatorzy  zaprasili do sali widowiskowej  na cykl wykładów:
- PROTESTY ROBOTNICZE W PRL - prelegent dr Marek Góryński
- STAN WOJENNY W WOJEWÓDZTWIE SUWALSKIM - prelegent dr Marcin Zwolski
- SYTUACJA KOŚCIOŁA I OSÓB DUCHOWNYCH W STANIE WOJENNYM -  prelegent ks. Prałat Lech    Janowicz
- STAN WOJENNY NA ZIEMI OLECKIEJ - prelegent Marian Lewandowski

Uroczystości uświetnił występ uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. H. Sienkiewicza  w Olecku.
13 grudnia 2017 r o godz. 18.00  organizatorzy zaprasili na mszę św. za Ojczyznę  do kościoła pw. NMP KP. Po mszy odbyła się uroczystość odsłonięcia urny z ziemią z grobu błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki.  
KOMITET ORGANIZACYJNY SERDECZNIE DZIĘKUJE WSZYSTKIM MIESZKAŃCOM ZA UDZIAŁU W UROCZYSTOŚCIACH.

Czekaj... program LightBox poprawnie działa po wczytaniu się wszystkich miniaturek. Do nawigacji służą przyciski rozmieszczone u góry po obu stronach fotografii oraz na dole.
Widok zgodnościJeżeli witryna, nie wygląda tak, jak oczekujesz, obrazy lub przyciski nawigacyjne nie są wyświetlane. Może to być spowodowane problemem ze zgodnością w przeglądarce Internet Explorer. Przeczytaj więcej aby to zmienić.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze   

Parafia Rzymskokatolicka pw. NMP Królowej Polski