Parafia Rzymskokatolicka pw. NMP Królowej Polski - Drogami Maryi
Strona Główna > Ogłoszenia, intencje mszalne > Drogami Maryi

Drogami Maryi

PIELGRZYMKA DO SANKTUARIÓW CHORWACJI i HERCEGOWINY

Termin 24.09 – 01.10.2024

1 dzień  24.09     wyjazd z godz.5.00 z Olecka. Przejazd do  Częstochowy. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze.  Przejazd przez Polskę do Czech. Przejazd i zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

 2 dzień  25.09     śniadanie przejazd do Chorwacji. Przyjazd do Maryja Bistrica – Sanktuarium Narodowego Chorwacji.  Nawiedzenie świątyni, w której znajduje się cudami słynąca czarna figura Matki Bożej z Dzieciątkiem z XV w, modlitwa przed cudownym wizerunkiem Madonny Bystrzyckiej. Przejazd i zakwaterowanie w hotelu. obiadokolacja. Nocleg w hotelu w Chorwacji.

3 dzień  26.09     śniadanie przejazd do Chorwacji i Hercegowiny. Przyjazd i zakwaterowanie w hotelu w Medjugorie. obiadokolacja. Nocleg w hotelu w Chorwacji.

4 dzień  27.09    śniadanie. Weście na Górę Objawień – Podbdro to miejsce pierwszych objawień Matki Bożej, które znajduje się kilkaset metrów ponad przysiółkiem wioski Bijakovici Powrót  do hotelu w Medjugorie. Poznamy otoczenie świątyni oraz historię parafii. Wieczorna Msza Święta  Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele św. Jakuba.  Obiadokolacja, nocleg.

5 dzień  28.09    śniadanie. Wyjazd do Mostaru, stolicy Hercegowiny, miejsca którego symbolem jest XVI-wieczny most, zabytek z listy Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zwiedzimy dzielnicę Stara Čaršija  (historyczne warsztaty rzemieślnicze i restauracje z lokalną kuchnią) - orientalna architektura miasta. Pobyt w Medjugorie. Wieczorna Msza Święta. Obiadokolacja, nocleg.

6 dzien.  29.09    śniadanie, Pobyt w Medjugorie. Czas na indywidualną modlitwę lub dla silnych i chętnych możliwość wejścia na Krizevac – to wzgórze o wysokości 520 m. n.p.m  jest najwyższym w okolicach Medjugorie. Jego nazwa to Góra Sipolvac, na jej szczycie w 1934 r. wzniesiono betonowy krzyż o wysokości 8,56 m. Krzyż został postawiony w niecały miesiąc, po tym, jak materiał do jego budowy został wniesiony na ramionach parafian trudnym do przejścia szlakiem. Oto słowa wyryte na krzyżu góry Kriżevac: „Jezusowi Chrystusowi, Odkupicielowi rodzaju ludzkiego na znak wiary, miłości i nadziei, na pamiątkę 1900 rocznicy Męki Jezusowej. Wieczorna Msza Święta. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg

7  dzień  30.09    śniadanie, Przejazd do Dalmacji.  Po drodze nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes w  Vepric.  Przejazd do hotelu.  Obiadokolacja, nocleg.
8 dzień  01.10    śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd  do Polski. Przekroczenie granicy. Krótka przerwa na obiad - płatny indywidualnie. Przyjazd do Olecka  ok. godz. 24.


ŚWIADCZENIA:
kolejność zwiedzania może ulec zmianie

-  przejazd autokarem turystycznym /klimatyzacja, barek, video, WC/
-  7  noclegów - w tym 6 w jednym obiekcie - w strefie nadmorskiej,  w miejscowości Neum na terenie Bośni i Hercegowiny,  w hotelach pokoje 2, (3-os)z łazienkami,
-   7 śniadań i 7 obiadokolacji (napoje płatne indywidualnie)
-  ubezpieczenie KL 15000 Euro, NNW 2000 Euro
-   opieka  i informacja turystyczna pilota.
-   opieka duchowa.

Wydatki programowe – obligatoryjne 30 Euro (m.in. wjazdy do miast, taksy klimatyczne i inne).

Cena: 2500,00  zł

Parafia Rzymskokatolicka pw. NMP Królowej Polski