Powrót do strony głównej

2023.01.06 Orszak Trzech Króli  

6 stycznia 2023 r. Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Olecka. Rozpoczął się Mszą św. w kościele Podwyższenia Krzyża Śwętego. o godz. 12.00.
Trasa Orszaku przebiegała ul. Zamkową, ul. 1-Maja na olecki rynek (Pl. Wolności). Orszak zakończono wspólną modliwta w kościele pw. NMP Królowej Polski. W drodze do Betlejem śpiewano kolędy.
W Orszaku brali udział między innymi trzej królowie. Każdy król miał swój orszak w innym kolorze: Król z Parafii Podwyższenia Krzyża Św. - kolor czerwony, Król z Parafii św. Rodziny - kolor fioletowy, Król z Parafii NMP Królowej Polski - kolor zielony i takiego koloru były korony dla uczestników. Korony i śpiewniki były rozdawane w parafiach.
Święto Objawienia Pańskiego ma przypominać wszystkim, że Bóg na nich czeka, że chce ich zbawić, nawet jeśli koleiny życia zaprowadziły ich daleko od Niego - zawsze jest czas, aby go odnaleźć, wejść na drogę do Niego.

Czekaj... program LightBox poprawnie działa po wczytaniu się wszystkich miniaturek.  Do nawigacji służą przyciski rozmieszczone u góry po obu stronach fotografii oraz na dole.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

 

J. Kunicki

 

Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Olecku Ostatnia zmiana: 06 stycznia, 2023