Parafia Rzymskokatolicka pw. NMP Królowej Polski - Pielgrzymka
Strona Główna > Pielgrzymka

Pielgrzymka

PIELGRZYMKA DO ZIEMI SWIĘTEJ I JORDANII

Betlejem - Jerozolima - Góra Oliwna - Hajfa - Nazaret - Kana Galilejska - Tabga - Tyberiada - Galilea - Kafarnaum - Góra Błogosławieństw - Amman - Madaba - Góra Nebo - Petra - Jerycho - Betlejem - Jerozolima - Morze Martwe

TERMIN 19.11-26.11.2019
Dzień 1. Wylot z Warszawy. Przelot do Izraela na lotnisko Dawida Ben Guriona w Tel Avivie. Przejazd do hotelu w Betlejem, zakwaterowanie. Kolacja i nocleg.

Dzień 2. Jerozolima - Góra Oliwna - Betlejem. Śniadanie przejazd na Górę Oliwnej. Punkt widokowy i panorama Jerozolimy. Nawiedzenie Sanktuarium Dominus Flevit, modlitwa w Kościele Grobu Matki Boskiej w Dolinie Cedronu. Po południu przejażdżka na Plac Żłóbka i do Bazyliki Bożego Narodzenia w Betlejem - najstarszego czynnego kościoła w Palestynie, zbudowanego dla upamiętnienia miejsca narodzin Jezusa Chrystusa. Następnie zobaczymy położone nieopodal Pola Pasterzy. Kolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 3. Hajfa - Nazaret - Kana w Galilei - Tabga - Tyberiada. Śniadanie wyjazd nadmorską drogą do Cezarei - pozostałości starożytnego miasta i portu, zbudowanego przez Heroda Wielkiego. Następnie przejazd do Hajfy - trzeciego, co do wielkości miasta Izraela. Położony na stokach Góry Karmel - stąd roztacza się piękny widok na świątynię Bahaitów, zaliczaną do cudów świata, miasto, port i Zatokę Hajfy. Następnie przejazd do Nazaretu - nawiedzenie Bazyliki Zwiastowania NMP i Źródło Maryi.Przejazd do Kany Galilejskiej, gdzie Jezus dokonał cudu zmiany wody w wino. Kolacja i nocleg w Galilei.

Dzień 4. Galilea - Kafarnaum - Góra Błogosławieństw - Amman. Śniadanie. Krótki rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim. Przypłynięcie do Kafarnaum, gdzie znajduje się pozostałości po starożytnej synagodze z okresu Drugiej Świątyni i dom św. Piotra. Następnie przyjazd do miasta Tabga, doliny na północno-zachodnim brzegu Jeziora Galilejskiego, na Górę 8 Błogosławieństw - miejsca, w którym Jezus wygłosił Kazanie na Górze i dokonał cudownego rozmnożenia pięciu bochenków chleba i dwóch ryb by w ten sposób nakarmić 5000 głodnych ludzi, którzy przyszli wysłuchać jego nauk.. Przejazd do Jordanii, do Ammanu - panoramiczne zwiedzanie miasta. Krótki postój przy Błękitnym Meczecie. Przejazd do hotelu w Ammanie, zakwaterowanie, kolacja i nocleg. Dla chętnych, wieczorem wycieczka fakultatywna - Amman Nocą. Balad to najstarsza część miasta, centrum Ammanu, która składa się z niezliczonej ilości ryneczków i straganów (Suk), można tam poczuć się jak rodowity Jordańczyk kosztując słodkiej Kanafeh (serowe ciasto moczone w słodkim syropie na bazie cukru) w najbardziej tradycyjnym sklepie, a pod koniec dnia uraczyć się można Fajką Wodą w różnych smakach w tradycyjnej kawiarni. Płatne ok. 25 USD/os. (na miejscu pilotowi).

Dzień 5. Amman - Madaba - Góra Nebo - Petra. Śniadanie przejazd do Madaby – tam znajduje się jedną z piękniejszych mozaik bizantyjskich na świecie oraz cudowna ikona chrześcijan - Najświętszej Maryi Panny z trzema rękami. Przejazd na Górę Nebo - miejsce uznane za święte przez papieża Jana Pawła II, jako punkt, z którego Mojżesz zobaczył Ziemię Obiecaną i gdzie umarł. Przejazd do Petry (Wadi Musa). Przyjazd do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 6. Petra - Granica Jordanii z Izraelem - Jerycho - Betlejem. Śniadanie. Zwiedzanie Petry -, wpisaną na Listę Dziedzictwa UNESCO i nowych cudów świata. Założone ok. VI w p.n.e. przez Nabatejczyków miasto jest całe wykute w skale. Najsłynniejszym budynkiem jest Skarbiec – wykuta w skale, wysoka na 39 metrów i szeroka na 25 metrów dwupiętrowa budowla, pod którą znajduje się cmentarz. Petra przez wieki była także stolicą arabskiego królestwa. Przejazd do granicy na Most Alleby, łączący Jerycho z Jordanią, następnie do Jerycha uznawanego za jedno z najstarszych (a jednocześnie najniżej położonych - 270 m p.p.m.) nieprzerwanie zamieszkałych miast na Ziemi. Przejazd w pobliżu Góry Quarantania, zwaną Górą Kuszenia oraz zobaczymy drzewo figowe, na które wspiął się Zacheusz. Z powodu niskiego wzrostu, gdy przez miasto przechodził Jezus Chrystus, wspiął się na sykomorę, aby go zobaczyć. Jezus pozdrowił go i zapowiedział swoją wizytę w jego domu. Powrót do Betlejem. Kolacja i nocleg.

Dzień 7. Jerozolima - Morze Martwe - Betlejem. Śniadanie , zwiedzanie Jerozolimy i spacer "Drogą Krzyżową" Via Dolorosa, do Bazyliki Grobu Pańskiego. Po drodze Bazylika Świętej Anny. Wizyta pod Ścianą Płaczu. Przejazd nad Morze Martwe, czas na relaks i kąpiel. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg. Dla chętnych: wycieczka na Masadę - zwiedzanie starożytnej twierdzy, której początki sięgają rządów dynastii hasmonejskiej. W 40 r. p.n.e. w Masadzie schronił się Herod uciekając przed Partami. Opisywana przez Józefa Flawiusza w Historii Wojen Żydowskich. Z tej pustynnej twierdzy rozciąga się najpiękniejszy widok na Morze Martwe (płatne 65 USD/os).

Dzień 8. Betlejem - Tel Aviv. Śniadanie wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko w Tel Avivie i powrót do Polski.

CENA
35 osób - 3200,00 PLN.
40 osób - 3000,00 PLN.

• przelot bezpośredni Polska - Tel Awiw - Polska
• opłaty lotniskowe
• ubezpieczenie KL, NNW
• zakwaterowanie, 7 nocy, w hotelach 3*
• wyżywienie wg programu - śniadania i obiadokolacje w formie bufetu
• transport klimatyzowanymi autokarami
• zwiedzanie wg programu, bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów
• serwis polskiego pilota
• 1 sztuka bagażu głównego i 1 sztuka bagażu podręcznego
• w cenie codzienne msze ( w Izraelu msze w kościołach, w Jordanii msze w salkach (na potwierdzenie)

Dodatkowo płatne
• obowiązkowa opłata za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługa lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 265 USD na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki.

Zobacz mapę Bliskiego Wschodu

 


Parafia Rzymskokatolicka pw. NMP Królowej Polski