Parafia Rzymskokatolicka pw. NMP Królowej Polski - Armenia
Strona Główna > Ogłoszenia, intencje mszalne > Armenia

Armenia

ARMENIA 06 pażdziernika - 12 pażdziernika 2021

Program wyjazdu:

06.10 Wylot z Polski i przelot do Erywania. LO 727 06.10.21 Warszawa 22:15

07.10 Przylot do Erywania o godz. 03:50. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Śniadanie. Zwiedzanie stolicy i największego miasta Armenii, m.in. Park Zwycięstwa z pomnikiem Matki Armenii, z którego roztacza się panoramiczny widok na Erywań. M.in: Kaskady (Centrum Sztuki Cafesjana) - wiodące na wzgórze schody, ozdobione wieloma nowoczesnymi rzeźbami. Spacer po centrum, czas wolny. Msza Święta w kościele katolickim. Kolacja i nocleg w Erywaniu.

08.10 śniadanie, przejazd na zwiedzanie katedry w Wagharszapat (dawn. Eczmiadzynie), zwanego Ormiańskim Watykanem - najstarszej na świecie i najważniejszej ormiańskiej świątyni wybudowanej w latach 301-303 przez Grzegorza Oświeciciela. Na trasie powrotnej zwiedzanie kompleksu architektonicznego Zwartnoc znajdującego się w jednej z najniżej położonych (882 m n.p.m.) armeńskich dolin - między biblijną górą Ararat oraz najwyższym (4095 m n.p.m.) szczytem Armenii, a zarazem Małego Kaukazu – Aragac. Zwiedzanie ormiańskiego kościoła św. Hripsime, - jeden z najstarszych zachowanych kościołów w Armenii. Kolacja. Powrót do hotelu, msza, nocleg.

09.10 śniadanie, przejazd na południe do klasztoru Chor Wirap - wspaniały widok na biblijną górę Ararat. Wyższy szczyt Araratu wznosi się na wysokość 5165 m n.p.m. Chor Wirap leży na poziomie około 1 m.n.p.m. Widoczny w oddali Ararat sprawia niesamowite wrażenie jakby olbrzymia góra nagle wyrastała z równego terenu wprost przed oczami. W klasztorze Chor Wirap („Głęboki Loch”) przez 13 lat więziony był święty Grzegorz Oświeciciel. Wizyta w miejscowości Areni połączona z degustacją lokalnego wina o tej samej nazwie. Zwiedzanie monastyru Norawank z XIII w., zbudowanego na skalnej półce wśród pomarańczowych gór w głębokim wąwozie rzeki Arpa. Przejazd do miasta Dżermuk z gorącymi źródłami, zwiedzanie klasztoru Gndevank. Msza i kolacja w hotelu. Nocleg w mieście Dżermuk.

10.10 śniadanie, przejazd do Karahunge, czyli tzw. Ormiańskiego Stonehenge, gdzie mieszczą się wykopaliska archeologiczne z VI w. p.n.e. Następnie podjazd najdłuższą kolejką linową świata „Wings of Tatev” do klasztoru w wiosce Tatew. Wizyta i spotkanie z lokalnymi mnichami. Powrót do Erywania, kolacja, msza. Nocleg.

11.10 śniadanie , przejazd przez przełęcz Selim (2410 m n.p.m.) i zwiedzanie karawanseraju - najlepiej zachowanego zajazdu kupieckiego na terenie Armenii. Przystanek przy Łuku Charentsa, skąd rozpościera się wspaniały widok na biblijną górę Ararat i Erywań. Dalej zwiedzanie klasztoru Hayravank. Przejazd do hellenistycznej Świątyni Garni z I w, zbudowanej za panowania króla Tiridatesa. Po wprowadzeniu chrześcijaństwa w 301 r. świątynia prawdopodobnie była używana jaki letnia rezydencja władców. Następnie zwiedzanie średniowiecznego klasztoru Geghard, wpisanego na Listę Dziedzictwa UNESCO, msza w klasztorze, obiad w lokalnym domostwie. Powrót do hotelu, nocleg.

12.10 Transfer na lotnisko i powrót do Polski. LO 728 12.10.21 Erywań 04:50 - Warszawa 06:40

Cena 3600 PLZ

Obligatoryjne opłaty programowe - płatne na miejscu +150 USD.


SWIADCZENIA w cenie imprezy :

• bezpośredni przelot Polska - Erywań – Polska
• opłaty lotniskowe
• bagaż rejestrowany 23kg/os. + bagaż podręczny 8kg/os.
• ubezpieczenie KL, NNW
• zakwaterowanie w hotelach odpowiadających standardowi co najmniej 3 ***
• wyżywienie: dwa posiłki
• transport klimatyzowanym busem lub autokarem
• zwiedzanie wg programu
• serwis wykwalifikowanego polskiego pilota
• rezerwacje mszy.

Parafia Rzymskokatolicka pw. NMP Królowej Polski