Powrót do strony głównej

6 czerwca 2021 r. Uroczystość poświęcenia sztandaru Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej Okręgu Mazurskiego w Olecku

6 czerwca 2021 r. o godz. 12:15 przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego w Olecku odbyła się uroczystość z okazji poświęcenia i wręczenia sztandaru dla Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej Okręgu Mazurskiego w Olecku.

Po powitaniu gości przez Prezesa Związku Piłsudczyków Okręgu Mazurskiego generała Związku dr inż. Pana Władysława Krajewskiego i złożeniu kwiatów uczestnicy zgromadzenia przeszli do kościoła na mszę świętą za Ojczyznę, w intencji Marszałka, jego żołnierzy i legionistów, powstańców styczniowych, Związku Piłsudczyków i ich Rodzin.

Msza św. była celebrowana przez ks. prałata Lecha Janowicza i naczelnego kapelana Związku Piłsudczyków ks. inf. gen. dyw. zw. Edmunda Skalskiego oraz kapelana Związku ks. Władysława Napiórkowskiego.

Po mszy św. odbyła się uroczystość wbicia gwoździ Fundatorów, odczytania Aktu Fundacji, poświęcenia i przekazania sztandaru dla Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej Okręgu Mazurskiego w Olecku.

Organizacja myślała o własnym sztandarze od 3 lat. Przez prawie rok haftowały go zakonnice ze Zgromadzenia Sióstr Westiarek. Widnieje na nim orzeł z czasów II RP, podobizna marszałka i dwie daty - odzyskania przez Polskę niepodległości oraz Bitwy Warszawskiej.

Czekaj... program LightBox poprawnie działa po wczytaniu się wszystkich miniaturek.  Do nawigacji służą przyciski rozmieszczone u góry po obu stronach fotografii oraz na dole.

J. Kunicki

 

Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Olecku Ostatnia zmiana: 11 czerwca, 2021