Powrót do strony głównej

2018.12.20 Wigilia olecczan

Obchody rocznicy uchwalenia konstytucji 3 Maja rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w intencji Ojczyzny w kościele p.w. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Olecku. Po mszy delegacje złożyły kwiaty w miejscach pamięci - w kruchcie kościelnej, pod krzyżem misyjnym, pomnikiem papieża Jana Pawła II oraz pod Pomnikiem Wdzięczności.

20 grudnia 2018 r. na Placu Wolności w Olecku spotkaliśmy się na Wigilii olecczan po to, by po krótkiej modlitwie przełamać się opłatkiem, złożyć życzenia świąteczne i wspólnie celebrować ten przedświąteczny czas. Harcerze przynieśli Betlejemskie Światło Pokoju, które można była zabrać do domu.

Podczas spotkania poczęstowano mieszkańców dwunastoma tradycyjnymi potrawami wigilijnymi.

Odbyła się inauguracja jadłodzielni, czyli miejsca, do którego każdy może przynieść nadmiar jedzenia, lub wziąć te produkty, których aktualnie potrzebuje.

Jadłodzielnia wyposażona jest w dużą lodówkę przekazaną przez mieszkankę Olecka. Jedna z lokalnych firm wykonała półki, które pozwolą na prawidłowe i bezpieczne przechowywanie żywności. Punkt wymiany żywności przeznaczony jest dla wszystkich mieszkańców, bez względu na wiek i zasobność portfela.

Czekaj... program LightBox poprawnie działa po wczytaniu się wszystkich miniaturek.  Do nawigacji służą przyciski rozmieszczone u góry po obu stronach fotografii oraz na dole.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

J. Kunicki

 

Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Olecku Ostatnia zmiana: 23 grudnia, 2018